Cariere I CAN SEE

1. Descriere pozitie: Agent Vanzari

Candidatul ideal:

  • Punctual/a si responsabil/a;
  • Cunostinte medii/ avansate de limba engleza;
  • Experienta anterioara in vanzari reprezinta un avantaj;
  • Experienta anterioara in vanzari sisteme de securitate reprezinta un avantaj;
  • Cunostintele in domeniul tehnic / sisteme de securitate reprezinta un avantaj.

​Descrierea jobului:

  • Mentinerea relatiei cu clientii (ofertare, consultanta, suport etc), cat si cu furnizorii si colaboratorii I CAN SEE;
  • Transmiterea ofertelor actualizate catre clientii alocati si nealocati;
  • Furnizarea de informatii despre preturile practicate, produsele disponibile, ofertele promotionale catre clienti, la cerere, cat si proactiv;
  • Oferirea catre clienti a unor servicii de consultanta (telefonic si in showroom) in ceea ce priveste achizitionarea produselor companiei propunandu-le acestora, in colaborare cu departamentul tehnic, cele mai bune solutii;
  • Preluarea comenzilor primite de la clienti (prin fax / mail / telefonic);
  • Introducerea in sistem a fiecarei comenzi si operarea / procesarea corespunzatoare acesteia (completarea comenzii, alocarea marfii, organizarea livrarii);
  • Colaborarea cu specialistii departamentului tehnic, redirectionarea clientilor care solicita informatii de natura tehnica catre persoanele specializate in vederea optimizarii si eficientizarii activitatilor specifice de vanzare;
  • Mentinerea legaturii cu clientii in ceea ce priveste echipamentele livrate, pentru obtinerea unui feedback permanent si imbunatatirea proceselor din companie;
  • Atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii;
  • Mentinerea la zi a "fisei clientului" informarea continua asupra produselor si echipamentelor pe care le distribuie compania;
  • Interes constant pentru evolutia domeniului: participarea la targuri, expozitii, evenimente specifice domeniului;

Beneficii:

  • Mediu de lucru placut, zona centrala;
  • Echipa unita si activa;
  • Salariu fix, comision din vanzari;
  • Bonus pentru indeplinire target lunar;
  • Traininguri interne si in afara companiei;
  • Posibilitate de crestere in cadrul companiei;
  • Telefon mobil de serviciu.

2. Descriere pozitie: Tehnician Sisteme de Securitate

  • Punctual si responsabil;
  • Experienta de lucru cu scule: bormasina, flex;
  • Dorinta de autoperfectionare;
  • Cunostinte bune de retelistica, cablare structurata;
  • Apt de lucru la inaltime (max 8m);
  • Profil studii tehnice, ideal curs tehnician sisteme de securitate (reprezinta un avantaj).

Descrierea jobului:

  • Instalarea, punerea in functiune si intretinerea sistemelor de securitate, sisteme de control acces, sisteme TVCI, sisteme de detectie si alarmare la incendiu, audio si videointerfonie;
  • Implementarea si efectuarea operatiunilor de service/ intretinere;
  • Oferirea de consultanta de specialitate clientilor firmei pe toate canalele de comunicare;
  • Pregatirea ofertelor tehnice si comerciale catre acestia;
  • Pregatirea documentatiei pentru participarea la licitatii;
  • Configurarea echipamentelor de securitate in conformitate cu cerintele clientilor;
  • Mentenanta si intretinerea unui sistem de supraveghere video;
  • Solutionarea oricaror probleme aparute.

Beneficii:

  •  Mediu de lucru placut, zona centrala;
  • Salariu fix;
  • Posibilitate de crestere in cadrul companiei.

3. Descriere pozitie: Marketing Specialist

  •  Pasionat de social media, e-commerce si mediul online, in general;
  • Dinamic, entuziast si orientat catre rezultate;
  • Are cunostinte de marketing online, Google Analytics, PPC (Facebook Ads, AdWords), Content Marketing, Social Media, Copywriting si Web Analytics;
  • Demonstreaza capacitati de analiza si sinteza, precum si viziune strategica;
  • Se exprima corect in limba romana, atat verbal, cat si in scris;
  • Detine bune cunostinte de limba engleza, atat comunicare verbala, cat si in scris;
  • Are foate bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Este o persoana flexibila si lucreaza bine atat individual, cat si in echipa;
  • Are cunostinte in operarea PC: MS Office; programe de grafica (Photoshop/ Illustrator) - nivel mediu.

  • Planificarea, implementarea si monitorizarea campaniilor de marketing online;
  • Identificarea si analiza modalitatilor de imbunatatire si optimizare a ratei de conversie si a experientei clientilor online;
  • Optimizarea costurilor si urmarirea constanta a performantei pentru campaniile online;
  • Actualizarea si mentenanta conturilor de social media, a site-urilor si microsite-urilor din gestiune;
  • Realizarea materialelor de promovare online si offline (banner-e, poze de produs, layout-uri de newsletter, flyer-e, brosuri etc.); - Crearea de continut unic pentru website-uri in scopuri SEO;
  • Analiza datelor din descrierea produselor pentru optimizarea conținutului (meta tags, keywords);
  • Analiza site-urilor competiției, a noilor trend-uri din industrie și a profilului de clienți;
  • Redactarea articolelor pentru blog-ul companiei in scopul promovarii produselor;
  • Mentinerea legaturii cu partenerii firmei (distribuitori si furnizori);
  • Testarea produselor noi, impreuna cu departamentul tehnic, pentru estimarea beneficiilor si pentru a asigura corectitudinea datelor pe site-urile companiei.

Beneficii:

  • Salariu fix si bonusuri pe baza performantelor;